O nás

 

Merkur Versicherung AG


Pojišťovna Merkur Versicherung AG je nejstarší pojišťovnou v Rakousku a od svého založení v roce 1798 v Grazu je jednou z předních a nejinovativnějších soukromých zdravotních pojišťoven ve střední Evropě. Naší stěžejní činností je poskytování soukromého zdravotního pojištění. Své know-how v oblasti zdraví a prevence nyní přinášíme také do České republiky.

Generální ředitelství pojišťovny Merkur Versicherung AG sídlí v Grazu. Na rakouském trhu jsme však svým klientům nablízku také v 8 regionálních zastoupeních a široké síti zemských poboček. 

Kromě České republiky je pojišťovna Merkur Versicherung AG zastoupena prostřednictvím svých dceřiných společností také v zemích jihovýchodní Evropy, a to ve Slovinsku, Chorvatsku a v Srbsku. Ve službách pojišťovacího koncernu Merkur pracovalo koncem roku 2018 více než 1.500 zaměstnanců. Seznam členů skupiny Merkur naleznete zde. 

 

Nové sídlo skupiny Merkur od roku 2020

Nové sídlo skupiny Merkur bude postaveno na místě bývalého státního ředitelství. Budova se skládá ze dvou věží, z nichž jedna má osm a druhá pět podlaží, které doplňují stávající budovu státního ředitelství. K dispozici budou také zelené plochy a střešní terasa. Areál Merkur by měl propojit životní styl a zdraví. V kancelářských prostorech naleznete mnoho zeleně, restauraci a fitness studio. Tyto prostory mohou využít i ti, kteří nejsou zákazníci Merkuru.

Od počátku roku 2020 se areál Merkur stane atraktivní součástí architektonicky vysoce kvalitního prostředí a spolu s radnicí,  vytvoří jakousi městskou bránu do starého města.

 

Jednomyslný výběr vítězného designu od společnosti Zechner & Zechner

Aby bylo možné realizovat plánovanou novou budovu v nejlepší možné architektonické kvalitě, uspořádala společnost Merkur v roce 2015 dvoustupňovou celorepublikovou soutěž podle, kterého se zúčastnilo 52 kanceláří architektury. Z těchto návrhů byl nejvhodnější projekt pro Merkur určen ve dvou kolech poroty. Vítězný design pochází od vídeňské architektonické firmy Zechner & Zechner. Přesvědčuje svým atraktivním a otevřeným designem a příjemným prostředím.

 

Postup výstavby pomocí našich webových kamer můžete sledovat zde.

 

Od 2.3.2020 najdete sídlo společnosti Merkur Versicherung AG na adrese: Conrad-von-Hötzendorf-Straße 84, 8010 Graz