Rakouská pojišťovna Merkur Versicherung rozšiřuje svou obchodní činnost na území České republiky

 

Skupina Merkur rozšiřuje svou nabídku pojistných produktů a aktivity spojené se zdravým životním stylem na další evropský trh: v České republice jsou prvními klientkami pojišťovny Merkur úspěšné tenistky Karolína a Kristýna Plíškovy.

Merkur je nejstarší pojišťovnou v Rakousku a od svého založení v roce 1798 v Grazu se řadí k předním a nejinovativnějším zdravotním pojišťovnám ve střední Evropě. 25 let po založení své první dceřiné společnosti mimo území Rakouska, vstupuje pojišťovna Merkur na další středoevropský trh. Po Slovinsku, Chorvatsku, Bosně, Hercegovině a Srbsku je společnost nově zastoupena také v Praze.

Nabídka pojišťovny Merkur pro českou klientelu zahrnuje komplexní produkty soukromého zdravotního pojištění, úrazového pojištění a pojištění majetku. Velký důraz klademe na poskytování rozsáhlých preventivních programů pro dospělé a děti, se zaměřením na péči o tělesné a duševní zdraví. S tímto cílem byla v České republice, stejně jako v dalších zemích skupiny Merkur, založena dceřiná společnost rakouské firmy „Merkur Lifestyle GmbH" se specializací na prevenci a zdravý životní styl.

Služby spojené s poskytováním pojištění jsou již zahrnuty v aktuální nabídce pojišťovny Merkur. Současně rozvíjíme lokální síť profesionálních obchodních partnerů v oblasti prevence a komplexní lékařské péče. Zaměřujeme se na provozovatele fitness center, výživové poradce, poskytovatele wellness a relaxačních programů. Tuto nabídku budeme v nadcházejících měsících pro naše klienty průběžně rozšiřovat. Možnost čerpat širokou škálu výhod mohou zákazníci z České republiky rovněž v ostatních zemích koncernu Merkur.

Partnerská spolupráce s Karolínou a Kristýnou Plíškovými

Karolína Plíšková, která momentálně figuruje na čtvrté pozici světového žebříčku WTA, uzavřela společně se svou sestrou Kristýnou, rovněž úspěšnou tenistkou, s rakouskou pojišťovnou Merkur prominentní spolupráci v České republice. Pětadvacetiletá Karolína je nejlepší česká tenistka současnosti a letos se dokonce umístila na špici světového ženského tenisu. Ve své profesionální kariéře vyhrála téměř 30 turnajů v singlu a dvouhře. Na právě skončeném US Open postoupila do čtvrtfinále. Sestry Plíškovy se stávají prvními klientkami rakouské pojišťovny Merkur v České republice.

Karolína s Kristýnou představují pro Merkur ideální partnerství. Jako úspěšné vrcholové sportovkyně ztělesňují přesně ty hodnoty, na které pojišťovna Merkur klade velký důraz. Jedná se především o aktivní způsob života a radost z pohybu, což je důležitým předpokladem pro prevenci zdraví.Tyto zásady bychom chtěli předat také našim klientům. Díky sestrám Plíškovým a s podporou jejich fanoušků se toto poselství dostává k široké veřejnosti nejen na území České republiky, ale také do všech zemí skupiny Merkur.

Angažovanost společnosti Merkur v oblasti sportu v České republice

Spolupráce s Karolínou a Kristýnou Plíškovými není jediná činnost společnosti Merkur v České republice zaměřená na sportovní aktivity. Již několik měsíců nese nově vybudovaná hokejová hala v Říčanech u Prahy název Merkur Ice Arena. Na tomto stadionu jsme letos v červenci pro děti ve věku osm až čtrnáct let pořádali ve spolupráci s Martinem Altrichterem, úspěšným českým hokejovým brankářem, Merkur letní hokejový kemp. Mladí hráči a gólmani z České republiky a z Rakouska se během pětidenního kurzu zdokonalili v technice bruslení, ve střelbě, vedení kotouče a v orientaci na ledě během hry. Chlapci i děvčata se tak mohli pod vedením profi trenérů co nejlépe připravit na nadcházející hokejovou sezonu.