Merkur se stal novým partnerem ALKH

Novým partnerem Asociace ligových klubů házené se od února 2020 stává pojišťovna Merkur Versicherung AG. Na tiskové konferenci v úterý 28. ledna to oznámil předseda ligové asociace Jan Schneider společně s prokuristou společnosti Siegfriedem Laferem a jednatelem českého zastoupení Františkem Wagnerem.

Partnerství s nejstarší rakouskou pojišťovnou umožní Asociaci ligových klubů házené realizovat projekty na podporu propagace házené, zejména pak nejvyšší mužské soutěže STRABAG Rail Extraligy. „Marketingové spojení s takto silným partnerem nám do budoucna umožní investovat více prostředků do propagace házené, která je sice tradičním a úspěšným sportem, výrazné finanční podpory se jí však dosud příliš nedostávalo“, řekl k uzavřenému partnerství předseda ligové asociace Jan Schneider.
 
Součástí nové spolupráce mezi Asociací ligových klubů házené a pojišťovnou Merkur Versicherung AG je také uzavření smlouvy o skupinovém úrazovém pojištění pro členy do 18 let. „Merkur pojišťovna je po celá desetiletí průkopníkem a inovátorem v odvětví pojišťovnictví, speciálně v oblasti týkající se prevence zdraví. Silné spojení se sportem a pohybem je v modelu společnosti hluboce zakořeněno. Prototyp funkce vrcholového sportu by měla být využita k tomu, aby se mládež i dospělí nadchli pro aktivní životní styl a tím sami přispěli k prevenci vlastní zdravotní péče”, říká Siegfried Lafer za Merkur Versicherung AG. Asociace ligových klubů házené tak v uzavřeném partnerství nezíská jen prostředky k rozvoji sportu, ale také zajímavý produkt k ochraně mladých hráčů. „Házená je sport, ve kterém se hráči a míč pohybují ve všech směrech velkou rychlostí na poměrně malém hřišti. Je to také sport, u kterého často dochází k fyzickému kontaktu mezi hráči. Z těchto důvodů se velmi často objevují zranění končetin. Jsem rád, že se nám pro všechny začínající házenkářky a házenkáře podařilo se společností Merkur připravit doplňkové úrazové pojištění, a to za vysoce nadstandardních podmínek“, doplnil předseda Schneider.


Zdroj: alkh.cz