Spolupráce s HC Sparta Praha

Merkur, jako zdravotní pojišťovna, má velký zájem o prevenci a propagaci sportu. V návaznosti na stávající podporu úspěšných tenisových hráček Karolíny a Kristýny Plíškových se pojišťovna Merkur Versicherung AG rozhodla zahájit spolupráci s extraligovým hokejovým klubem HC Sparta Praha.

Smlouva byla slavnostně podepsána 22.5.2018 na tiskové konferenci v centru Prahy. „Stejně jako HC Sparta Praha, jeden z nejlepších hokejových klubů s bohatou historií, se Merkur řadí k předním pojišťovnám ve svém oboru. Oceňujeme klubovou věrnost, práci s mládeží a podporu sportovních aktivit. Jsme velmi rádi, že se můžeme stát hrdým partnerem HC Sparta Praha," pochvaluje si Gerald Kogler, generální ředitel Merkur Versicherung AG.

Merkur se tak připojuje do skupiny ke stávajícím hlavním partnerům HC Sparta Praha. „Jeden z důvodů, proč se nám daří dlouhodobě spolupracovat se silnými a tradičními společnostmi, je fakt, že naším cílem je vždy rozvoj partnerství a kooperace s přidanými hodnotami," říká Petr Bříza, předseda představenstva HC Sparta Praha.

Pojišťova Merkur není na poli ledního hokeje žádným nováčkem. Každoročně organizuje dětský letní hokejový kemp a zimní stadiony v rakouském Grazu a také v Říčanech u Prahy nesou jméno Merkur. Důležitým aspektem spolupráce s HC Sparta Praha je rovněž sjednání úrazového pojištění Merkur pro všechny mládežnické týmy, a to od nejmenších dětí až po členy úspěšné akademie.