Poválečná léta a rozvoj aktivit

Období 1946 - 1998

 

Isidor Preminger opět v čele společnosti

Po dlouho očekávaném konci 2. světové války se Isidor Preminger vrací z Anglie z exilu. V té době pojišťovna získává své jméno Merkur. Administrativní budova, Eggenbergská nemocnice a také nová budova procházejí změnami. V roce 1965 se pan Preminger rozhoduje ukončit své působení ve vedení společnosti a odchází do důchodu. Na jeho místo je zvolen Kurt Krisper, který působí v představenstvu Merkur Versicherung již od 50. let. V roce 1966 se stává generálním ředitelem a úspěšně pokračuje v důsledné práci svého předchůdce. Dalším generální ředitelem v pořadí se stává Harald Beránek, který udává základní směr společnosti. Pojišťovna Merkur se zaměřuje na inovaci zdravotního pojištění.

Kurt Krisper
Pozdější nástupce Kurt Krisper
 

S novou filozofií ke zdravotnímu pojištění

Merkur Versicherung se zaměřuje na kvalitu života svých klientů a motem se stává „Zdraví jako zdroj tělesné a duševní pohody.“ Produkt zdravotního pojištění „Care-Tarif“ je rozšířen o žádané komponenty, jako jsou například volba lékaře, lázeňská a ambulantní péče či zdravotní pomůcky. V roce 1993 představila společnost Merkur na pojistném trhu inovativní program pod názvem „Vitalogram“. Tato idea se setkala s velkým úspěchem a později byla doplněna rovněž o „Vitalogram pro děti“. V roce 1997 pak následoval „Mentalogram“, který byl zaměřen na vyváženost tělesného a duševního zdraví.

1.2.1989: Vorstand Franz Voves, GD Werner Reimelt, Vorstand Alois Sundl
1.2.1989: Franz Voves - člen představenstva, Werner Reimelt - generální ředitel, Alois Sundl - člen představenstva
 

 

Transformace na akciovou společnost, prezentace  prvního holistického balíčku zdravotní péče

V roce 1992 dochází k transformaci na akciovou společností. Merkur Versicherung se daří také po ekonomické stránce. Důležitou roli hraje uzavírání smluv se sanatorii a léčebnými domy, ve kterých ohou klienti pojišťovny regenerovat. První komplexní balíček služeb, kterým chce pojišťovna motivovat své zákazníky ke zdravému způsobu života, nese název „ego4you“.

Veletrh Graz 1993
Merkur na veletrhu v Grazu v r. 1993
 

200 let od založení Merkur Versicherung

Expanze z regionu Steiermark do celého světa. Nejenže si Merkur Versicherung zachovala více než 200 let svou nezávislost, ale rovněž začala expandovat se svými inovativními produkty do dalších zemí. V roce 1992 byla ve Slovinsku založena první zahraniční dceřiná společnost „Merkur Zavarovalnica“. Úspěšný rozjezd slovinské pobočky vedl k postupnému rozšíření obchodních aktivit také do Chorvatska a Rumunska.

Společný růst Evropy a rozšíření působnosti Merkuru.
Společný růst Evropy a rozšíření Merkuru.