Od kampaně "Zázrak jménem člověk" k novému sídlu společnosti

Rok 1999 až do současnosti

 

Marketingová kampaň "Zázrak jménem člověk"

V roce 2000 přišla pojišťovna Merkur Versicherung s reklamní kampaní nazvanou„Pojišťujeme zázrak jménem člověk“, která v následujících letech enormě zvýšila povědomí o značce Merkur. V roce 2006 již více jak polovina rakouského obyvatelstva pojišťovnu Merkur zaznamenala. Tento slogan se zapsal jako jeden z nejúspěšnějších v éře pojišťovnictví v Rakousku.

Příklad pojištění Merkur Versicherung
Příklad pojistných produktů Merkur Versicherung
 

Merkur Versicherung na počátku 21. století

V roce 2003 převzal roli generálního ředitele pan Alois Sundl, který působil v představenstvu pojišťovny již několik. Nadále docházelo k inovacím pojistných produktů a přizpůsobení se požadavkům zákazníků. Oblíbený program „ego4you“ umožňoval klientům po určitou dobu využívat zdarma služby vybraných fitness center v Rakousku. Na podzim roku 2004 přišla pojišťovna Merkur s novým označením pro soukromé pojištění „Merkur Private Class“, což znamenalo velmi důležitý milník v pojišťovací branži. Toto pojmenování patří dodnes k charakteristickým znakům pojišťovny Merkur.

"Merkurio"- socha od Prof. Richarda Kriesche
 

Změna ve vedení společnosti

Po téměř 25ti-letech v představenstvu pojišťovny a více než 10ti-letech v roli generálního ředitele, odešel na konci roku 2013 Alois Sundl z vedení Merkur Versicherung. Předsednictví převzal Mag. Gerald Kogler, který již od roku 2009 působil v předstsvenstvu pojišťovny. Společně s kolegy z představenstva, Ing. Andreasem Stettnerem a Christianem Kladivou, zavedl Geral Kogler řadu změn, z nichž mezi největší patří výstavba nového sídla v rakouském Grazu s názvem „Merkur Campus“. Rebranding značky Merkur (Merkur Die Vorsicherung) ještě více zdůraznil myšlenkuprevence a zdravého životního stylu. S touto filozofií vstupuje Merkur nyní i na trh v České republice.

Člen představenstva Christian Kladiva, generální ředitel Mag. Gerald Kogler, Člen představenstva Ing. Andreas Stettner (v.l.n.r.)
Christian Kladiva - člen představenstva, Mag. Gerald Kogler - generální ředitel, Ing. Andreas Stettner - člen představenstva (zleva doprava)
 

Nové sídlo pojišťovny Merkur Campus

V roce 2015 byl oficiálně představen projekt "Merkur Campus". Nový komplex budov nahradí více než 120 let staré generální ředitelství v centru Grazu. Základní kámen byl položen 6. října 2017. Výstavba je realizována v blízkosti výstaviště a mediálního centra Styria na Conrad-von-Hötzendorf-Straße. Projekt nebude sloužit jen zaměstnancům Merkur Versicherung, ale díky zajímavým panoramatům také obyvatelům Grazu. Tímto krokem se otevírá nová budoucnost společnosti Merkur Versicherung,

Projekt sídla Merkuru v Grazu
Projekt sídla Merkur Campus v Grazu