Na úvodní stránku
Nacházíte se: 
 

O nás

Merkur Group Headquarter © Joek Kernasenko
 

Pojišťovna Merkur Versicherung AG je nejstarší pojišťovnou v Rakousku a od svého založení v roce 1798 v Grazu je jednou z předních a nejinovativnějších zdravotních pojišťoven ve střední Evropě. Své know-how v oblasti zdraví a prevence nyní přináší i do České republiky.

 

V roce 2017, což je 25 let po založení své první dceřiné společnosti mimo území Rakouska, vstupuje pojišťovna Merkur na další středoevropský trh. Po Slovinsku, Chorvatsku, Bosně, Hercegovině a Srbsku otvírá novou pobočku v České republice.

Nabídka pojišťovny Merkur pro českou klientelu zahrnuje komplexní produkty soukromého zdravotního pojištění, úrazového pojištění a pojištění majetku. Naší snahou je rovněž nabídnout rozsáhlé preventivní programy v oblasti péče o tělesné a duševní zdraví. Proto jsme založili, stejně jako v dalších zemích skupiny Merkur, dceřinou firmu „Merkur Lifestyle" se specializací na prevenci a zdravý životní styl.
 
Informace o koncernu Merkur

Rakouská pojišťovna Merkur byla založena v roce 1798 jako Institut pro podporu nemocných, chudých a nezaměstnaných lidí, kteří kvůli svému stáří a chatrnému zdraví nebyli schopni již dále vykonávat svou práci v Grazu. Společnost Merkur tak představuje nejstarší dodnes úspěšně fungující pojišťovnu v Rakousku.

Původní myšlenka dobrovolného spolku zaměřeného na pomoc lidem v rámci výkonu svého povolání zůstala zachována i v průběhu měnících se dějin. Po druhé světové válce se pojišťovna vystupující jako „Vzájemná zdravotní pojišťovna Merkur" mění na společnost zaměřenou na komplexní nabídku pojistných produktů včetně poskytování životního a majetkového pojištění. Byla vytvořena rozsáhlá distribuční síť a od 80. let 20. století se společnost zaměřila na posilování své image zdravotní pojišťovny. Transformace na akciovou společnost v roce 1992 je důkazem trendu úspěšného vývoje.

Jednu z nejvýznamnějších událostí pro pojišťovnu Merkur představovala politická integrace Evropy, jejíž potenciál společnost včas rozpoznala. Pojišťovna Merkur patřila následně k jedné z prvních institucí, která využila rozšíření Evropské unie směrem na východ. Cílem bylo nabídnout také klientům bývalých zemí komunistické střední a jižní Evropy moderní pojistné produkty ověřené v Rakousku. První krok byl učiněn v roce 1992, kdy došlo k založení slovinské dcery "Merkur Zavarovalnica".

Dnes je pojišťovna Merkur společností s nezaměnitelným profilem a schopností předvídat situaci na trhu. Merkur staví na svých dlouholetých zkušenostech a tradici přetrvávající více než dvě staletí. Společnost úspěšně čelí všem výzvám současnosti a díky svému inovativnímu myšlení je schopna vytvářet budoucnost ve stále se měnící Evropě.

Link opens in new window Seznam členů koncernu Merkur

 
Skupina Merkur v číslech

Pobočky: 106
Zaměstnanci: 1.564
Předpis pojistného za rok 2017: 573,1 Mil. EUR
Pojistná plnění za rok 2017: 388,8 Mio. EUR

Zdroj: Výroční zpráva 2017

 
 
Kontakty Zákaznická linka
+420 220 980 955
office@merkur.cz
 
 
Servis-Point
 
Získaná ocenění:AAA 2016
 
 
Red Dot